logo sag

Tepebaşı Belediye Başkanı Etiyopya'da

Tepebaşı Belediye Başkanı Etiyopya'da

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu'na katılmak üzere Etiyopya'ya gitti.

Başkan Ataç ve beraberindekiler, büyükelçilik ziyaretinde Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp, Addis Ababa Büyükelçiliği Müsteşarı Evren Müderrisoğlu, Addis Ababa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sedat Erdoğdu ve Addis Ababa Büyükelçiliği Ataşesi Gülay Eroğlu ile bir araya geldi. Buluşmada ise Addis Ababa ile Eskişehir'in ticari ve kültürel gelişme ve karşılıklı fırsatların değerlendirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

"Etiyopya'nın en çok ticaret yaptığı ülkeler sıralamasında Türkiye 2. sırada"

Ticari ve kültürel gelişmenin sağlanması adına verimli bir ziyaret gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Ataç, "Afrika Birliği'nin de başkenti olan Addis Ababa'da büyükelçiliğimizi ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buraya 52 ülke ve 500'den fazla katılımcı ile gerçekleştirilen 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu'na katılmak üzere geldik ve bugün de büyükelçiliğimizdeyiz. Addis Ababa ile Eskişehir arasındaki ticari ve kültürel işbirliğini artıracak adımlar atmaya hazırız. Zaten burasının en çok ticaret yaptığı ülkeler sıralamasında, Türkiye 2. sırada ve bu da bizim için olumlu bir durum. Buradaki temaslarımız bu güzel amaçlar doğrultusunda son derece verimli geçiyor. Uluslararası mecrada kentimizi temsil ederek olası işbirlikleri ve orta çalışmalara fırsat oluşturmaktan gurur ve onur duyuyoruz zira Eskişehir'imiz her şeyin en iyisine layık. Sayın Büyükelçimiz Yaprak Alp Hanımefendi'ye ve diğer yetkililerimize de gösterdikleri alakadan ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp de Başkan Ataç ve konuklarının ziyaretinden ötürü duyduğu mutluluğu ifade ederek ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi adına işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Buluşma, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafları ile son buldu

Tarih: 06.09.2019 18:45