logo sag

TDV Etiyopya’nın dört köşesinde kurban kesti

TDV Etiyopya’nın dört köşesinde kurban kesti

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), bu yıl Etiyopya’nın dört bir yanında 34 bin küçükbaş kurban keserek, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ekibi, kurban etlerinin çoğunu Etiyopya'daki iç göçe maruz kalan insanların kaldığı kamplarda dağıtarak, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren halka destek oldu.Başkent Addis Ababa’ya 50 kilometre uzaklıktaki Sebeta bölgesinde yaşayan yoksul halk kurban eti dağıtımından faydalanırken, kurbanlarını gönderen Türk halkına teşekkür etti.

Evlerinden olan halka öncelik verildi

TDV Proje Yöneticisi Yüksel Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıldır ülkede vekaletle kurban kesim programı düzenlediklerini söyleyerek, şunları belirtti:"Her yıl Etiyopya’da Habeşistanlı kardeşlerimizle birlikte olmaktan, onlarla bayram sevincini yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl da Etiyopya’nın bazı eyaletlerinde yaşanan sıkıntılardan dolayı kamplarda çok sayıda mülteci yaşamak zorunda kaldı."Kamplarda yaşayan mültecilerin sayılarının her gün giderek arttığına dikkati çeken Sezgin, "Bu durum beraberinde yiyecek başta olmak üzere bir çok alanda büyük sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor." diye konuştu.

Sezgin, mültecilerin yanı sıra Afar, Oromiya, Güney Milletleri Milliyetleri ve Halkları eyaletleri ile ve Addis Ababa’da yardım bekleyen yerel halka da kurban eti dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Tarih: 22.08.2018 01:05