logo sag

Etiyopya Havayolları, SabreSonic ile 110 milyon dolarlık anlaşmayı yeniledi

Etiyopya Havayolları, SabreSonic ile 110 milyon dolarlık anlaşmayı yeniledi

Etiyopya Havayolları, gücünü arttırmaya yönelik çözümlere uyum sağlayarak, Texas merkezli SabreSonic ile 110 milyon dolarlık anlaşmayı yeniledi

ADDİS ABABA, Etiyopya Havayolları ve SOUTHLAKE, Texas– 11 Ekim 2021– Küresel seyahat endüstrisine güç veren lider yazılım ve teknoloji sağlayıcısı ‘’Sabre’’ (NASDAQ: SABR) ile Etiyopya’nın bayrak taşıyıcısı ve Afrika’nın en büyük havayolu şirketi olan Etiyopya Havayolları, minimum 110 milyon dolarlık taahhütle, yedi yıl daha, uzun vadeli stratejik ortaklıklarını yenilediler.

Anlaşmaya göre, Etiyopya Havayolları, Sabre’ın satış ve hizmeti otomatikleştirmesine, gelir fırsatlarını en üst düzeye çıkarmasına ve yolcular için verimli havaalanı deneyimleri yaratmasına yardımcı olacak yolcu hizmeti sistemi SabreSonic’i kullanmaya devam edecek. Ayrıca, Sabre’ın akıllı teknolojisi, daha bilinçli iş kararları alınmasına yardımcı olmak için, akıllı gerçek zamanlı bilgiler sağlayarak havayolunun yolcu deneyimini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Sabre Seyahat Çözümleri EMEA başkan yardımcısı Dino Gelmetti, “Pandeminin etkilerine rağmen, and Etiyopya Havayolları havacılığın en büyük başarı öykülerinden biri olmaya devam ediyor. COVID-19, havayolu rekabet baskısını ve dijital dönüşüm ihtiyacını hızlandırdı ve Afrika’nın en güçlü taşıyıcısı olarak Etiyopya Havayolları, değişen manzaraya hızla uyum sağlamasına sebep verdi. Virüsten önceki halinden geri dönüş hızını arttırarak tekrar güçlendi.’’ dedi.

Yenilenen anlaşma, aynı zamanda, Etiyopya Havayolları’nın optimize edilmiş olan fiyatlandırma sistemi ile beraber sürekli değişen seyahat koşullarına proaktif yanıt vererek, gelir seviyesini arttırmasına yardım edecektir. Sabre’ın dinamik kullanılabilirliği; havayolunun grup rezervasyonlarını yönetme süreçlerini optimize etmesine yardımcı olacak, Sabre ‘’Group Optimizer’’ı içinde barındaracaktır. Bu çözümler, pazar talebine ve rekabete dayalı akıllı öneriler sunarak havayolunda rekabet avantajı sağlayacaktır. 

 

Etiyopya Havayolları grup CEO’su Bay Tewolde Gebremariam “Etiyopya Havayolların’da sağlam ve en son teknolojiye sahip olmak başarı hikayemizde kilit bir rol oynuyor.’’ dedi. ‘’Salgın, seyahat endüstrisinde bir çok bilinmeyen yarattı ve Sabre’ın akıllı teknolojisi, yeni manzarayı hızla anlamamıza ve uyum sağlamamıza yardımcı olacak. Seyahat iyileşmeye başladığında, kârlılığı ve büyümeyi yönlendirmeye lazer odaklı kalmamız çok önemli. Sabre ile olan güncellenmiş teknoloji ortaklığımız, operasyonel verimliliği arttırırken daha esnek ve modern bir ortama doğru ilerlememizi destekleyecek.’’ diyerek sözlerine devam etti.

 

Sabre’ın sağlam seyahat platformu ve güvenli çözümleri, havayollarının, acentelerin ve otelcilerin güvendiği teknolojiyi sağlar. Şirket, seyahat endüstrisinde yeniliği hızlandırmaya devam etmeye kararlıdır. Çok yıllı teknoloji dönüşümü, seyahat deneyimini modernize etmek için gereken çevikliği, ölçeklenebilirliği ve istikrarı sağlayacak ve Sabre’ın kişiselleştirilmiş seyahat için yeni bir pazar oluşturma vizyonuna doğru bir adım daha atacak.

Sabre Hakkında 


Sabre, havayolları, otelciler, seyahat acenteleri ve diğer tedarikçiler dahil olmak üzere, çok çeşitli seyahat şirketlerine hizmet vererek, küresel seyahat endüstrisine güç veren lider bir yazılım ve teknoloji şirketidir. Şirket, müşterilerinin daha verimli çalışmasına, gelir elde etmesine ve kişiselleştirilmiş gezgin deneyimleri sunmasına yardımcı olan perakendecilik, dağıtım ve tamamlama çözümleri sunar. Lider seyahat pazarı aracılığıyla Sabre, seyahat tedarikçilerini dünyanın dört bir yanından alıcılarla buluşturuyor. Sabre’ın teknoloji platformu, yıllık 260 milyar dolardan fazla küresel seyahat harcamasını yönetiyor. Merkezi Southlake, Texas, ABD’de bulunan Sabre, dünya çapında 160’tan fazla ülkede müşterilere hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için www.sabre.com sayfasını ziyaret edin.

Tarih: 18.10.2021 11:39