logo sag

Etiyopya'da yaşayan Türk vatandaşları bayramlaştı

Etiyopya'da yaşayan Türk vatandaşları bayramlaştı

Etiyopya'da yaşayan Türk vatandaşları bayram namazını eda etmek ve bayramlaşmak için başkent Addis Ababa'daki Din Hizmetleri Müşavirliğinin mescidinde bir araya geldi.

Önce şehitler için okunan Kur'an-ı Kerim'i dinleyen vatandaşlar, kılınan bayram namazının ardından, birbirleriyle bayramlaştı.Namaza iştirak eden Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy da vatandaşların bayramını kutladı.Vatandaşlar namaz sonrasında ise sohbet ederek, birlikte kahvaltı yaptı.

Addis Ababa Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkesinden binlerce kilometre ötede yaşayan Türklerin bayram heyecanını paylaşmak için burada bir araya geldiğini belirtti.Acar, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın Etiyopya gibi ülkelere müşavirlik açma kararının ne kadar isabetli olduğunu bu bayramda bir kez daha görüyoruz. Burası milyonlarca Türk'ün yaşadığı Avrupa değil, ancak buradaki kalabalık bu hizmetlerin ne kadar kıymetli olduğunu bizlere hissettiriyor." diye konuştu.

Etiyopya'da tekstil, mobilya, altyapı inşaatı ve ulaşım alanlarında hizmet veren şirketlerde çalışan binlerce Türk vatandaşı yaşıyor.

Tarih: 25.06.2017 17:15