logo sag

Etiyopya Ulaştırma Bakanı AKH Demiryolu şantiyesini ziyaret etti

Etiyopya Ulaştırma Bakanı AKH Demiryolu şantiyesini ziyaret etti

Etiyopya’da, Türk firması Yapı Merkezi Holding’in inşasını üstlendiği 1,7 milyar dolarlık Awash Waldia-Hara Gabaya Demiryolu Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Etiyopya FDC Ulaştırma Bakanı Dagmawit Moges, Amhara Bölgesi Başkanı Temesgen Tiruneh, Başbakanlık Ofisi Şehircilik ve Altyapı Danışmanı Jantirar Abay, ERC CEO’su Sentayehu Woldemichael ve beraberindeki heyet, Afrika Ağır Demiryolu Projeleri Uygulama Genel Müdür Yardımcısı İlker İnceleme, AKH Projesi Proje Müdürü Erhan Cengiz ve Şantiye Proje Yönetimi eşliğinde AKH şantiyesini ziyaret etti.

Ziyaretlerine Workshop ve Depot bölgesinde bulunan General Store binası içinde yapılan sinevizyon gösterimi ile başlayan ekip, daha sonra Workshop binasında, CTC binasında ve CTC binası içinde bulunan kontrol odasında teknik incelemelerde bulunuldu. Workshop ve Depot bölgesinden araçlar ile ayrılarak, Kombolcha İstasyonu’na geçildi ve hatıra fotoğrafı çekilerek sırasıyla Köprü-40, Trafo-6 ve Tünel-7 ziyaret edilerek saha ziyareti sonlandırıldı.

Anı defterini imzalayan Dagmawit Moges,  Temesgen Tiruneh ve  Jantirar Abay projemizin yüksek standartlarda ve büyük fedakarlıklar neticesinde tamamlanmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu belirterek, yapımı esnasında karşılaşılan zorlukların aşılmasından dolayı tüm proje ekibini takdir ettiklerini anı defterine not etti.

Tarih: 03.12.2019 12:14