logo sag

Kombolcha ve Shewarobit Şantiyeleri’nde iftar

Kombolcha ve Shewarobit Şantiyeleri’nde iftar

23 Haziran'daki Yapı Merkesi geleneksel iftar organizasyonu ile aynı günde Etiyopya Kombolcha ve 25 Haziran 2016'da Shewarobit'te düzenlenen iftar; ERC, SYSTRA ve yerel idareler ile Yapı Merkezi çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kombolcha Şantiyesindeki iftarda, Kombolcha Valisi Mr. Deneke Mitku ve Dessie Valisi Mr. Alebachew Yusuf ile birlikte 1.250 kişi; Shewarobit Şantiyesinde ise Shewarobit Valisi Mr. Zewdu Mekonen ve Ataye Valisi Mr. Agegenhu Mekite ile 750 kişi ağırlandı.

Her iki organizasyon, AKH Projesi İdari İşler Müdürü Süleyman Karakaya'nın açılış konuşması ve Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu'nun iftar duası okunmasıyla, saat 18:45'te başladı. Konuşmanın ve duanın İngilizce çevirileri, Kombolcha Şantiyesinde Sercan Gürköt ve Shewarobit Şantiyesinde Taylan Atasoy tarafından yapıldı.

Yapı Merkezi ayrıca Etiyopya İslam İşleri Yüksek Konseyi'nin Ramazan ayında Etiyopya'da organize ettiği iftar programına iki haftalığına sponsor oldu. İftarların ilki, 20 Haziran Pazartesi akşamı Evveliye Medresesi'nde düzenlendi. İftar programına TC Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Acar, Yapı Merkezi Doğu Afrika Bölge Müdürü Murat Köksal da katıldı. Etiyopya İslam İşleri Yüksek Konseyi'nin tüm üyelerinin hazır bulunduğu daveti Etiyopya basını da takip etti.

Büyükelçimiz Fatih Ulusoy, konuşmasında ülkemizin ve Türk halkının Etiyopyalı kardeşlerinin her zaman yanında olmayı sürdüreceğini belirterek, Türkiye ile Etiyopya arasındaki benzerliklerden birinin de Müslüman ve diğer dinlere mensup toplumlar arasında hoşgörü ve karşılıklı saygı ortamının bulunması olduğunu kaydetti.

Tarih: 25.06.2017 17:30