logo sag

Yapı Merkezi TİKA İşbirliğiyle Etiyopya'daki Qoloji Kampı'na yardım etti

Yapı Merkezi TİKA İşbirliğiyle Etiyopya'daki Qoloji Kampı'na yardım etti

Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı "TİKA" tarafından Etiyopya'daki Türk tekstil firmasında üretimi yaptırılan 18.000 adet battaniye, 16 Kasım Cuma günü Etiyopya'nın Somali eyaletinin başkenti Jijiga da bulunan Qoloji kampında 2017 senesinde ülke içerisinde yaşanan karışıklıklardan kaynaklı mağdur olan 71.000 insana dağıtılmıştır.

Battaniyelerin fabrikadan kampa nakli Yapı Merkezi tarafından üstlenilmiştir. Kamptaki teslim törenine T.C. Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy, TİKA Addis Ababa Koordinatörü Mehmet Ali Yetiş ve Yapı Merkezi Etiyopya Ülke Müdürü Murat Öcal katılmıştır.

Söz konusu yardım, projelerle birlikte kamu ve özel sektör işbirliği yönüyle güzel bir örnek teşkil etmektedir. Üretici firmanın battaniyeleri dönüşümlü ve çevre dostu malzemeden üretmesi de projeye ilave bir katkı sağlamaktadır.

Serin mevsimin yaklaştığı bölgede yapılan bu yardım organizasyonu, bölge yönetimi ve kamp sakinlerince büyük takdirle karşılanmıştır. Teslim töreninin ardından Somali Eyaleti Başkan Yardımcısı Adem Farah İbrahim ile görüşmeler yapılmış, bu yardım organizasyonuyla ilgili teşekkürlerini iletmiştir

Tarih: 20.11.2018 17:48