logo sag

Etiyopyalı öğrenciler için Ankara’da mezuniyet töreni

Etiyopyalı öğrenciler için Ankara’da mezuniyet töreni

TBMM Türkiye Etiyopya Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Hasan Sert'in katıldığı Etiyopyalı öğrencilerin mezuniyet töreni.

13. Etiyopyalı Öğrenciler Kongresi’nde lisans, lisansüstü ve doktora eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen törenle mezun oldu.Eski AK Parti Milletvekili Hasan Sert, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu Başkanı Oğuz Atalay'ında katıldığı mezuniyet töreni eğlenceli anlara sahne oldu.
 
Erdem, Türkiye’de eğitimlerini tamamlayan Etiyopyalı öğrencileri birer büyükelçi olarak gördüklerini ifade ederek, “Oradan Türkiye’de iş yapmak isteyenlere burada vesile olacaksınız. Buradan Afrika’ya giden aranızdaki çok değerli iş adamlarına da orada öncülük edeceksiniz. Ülkelerinize döndüğünüzde aslında her biriniz birer büyükelçisiniz.Erdem, konuşmasında Etiyopya’daki FETÖ okullarının kapatılma sürecine de değinerek, “Oradaki bu hainlerin elinde bulunan okulları devraldığımız takdirde Türkiye ile ilişkiler eğitim alanında da çok daha iyi bir noktaya gelecektir.” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından, farklı illerde okuyan Etiyopyalı öğrenciler, diplomalarını Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in elinden aldılar.

Tarih: 03.02.2018 18:09