logo sag

TİKA'dan Etiyopya'da Jijiga Community School'a donanım desteği

TİKA'dan Etiyopya'da Jijiga Community School'a donanım desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Etiyopya’da Ababa'ya 700 km mesafedeki Somali Eyaleti'nin Başkentinde bulunan "Jijiga Community School’a donanım desteğinde bulundu.

Çeşitli zamanlarda destek sağlanan Jijiga Comminty School eyaletin en başarılı okulu olarak kabul ediliyor. TİKA tarafından söz konusu okulun masa, sıra ve elektronik malzemeleri yenilenerek öğrencilerin daha iyi bir ortamda eğitim alması sağlanmış oldu. Düzenlenen törene okul yönetimi, belediye yönetimi, okul aile birliği yöneticileri ve öğrenciler katıldılar.

Addis Ababa Program Koordinatörü İsmail Durhat yaptığı konuşmada; "Gösterdiğiniz sıcak ilgiye teşekkür ediyoruz, bizler kardeşiz, kardeşler her zaman paylaşırlar; asıl bu yardımları yapma fırsatını kendimizde bulduğumuz için biz kendimizi şanslı hissediyoruz, bundan sonrada elimizdeki imkânları kullanmaya devam edeceğiz" dedi.

Yapılan diğer konuşmalardan sonra öğrenciler adına bir öğrenci söz alarak; "Biliyoruz ki bu bize hediye etmiş olduğunuz tüm malzemeler, Türkiye'deki öğrenci kardeşlerimizin kendilerine ait malzemelerdir, bizim kullanmamız için sizler tarafından bizlere gönderildiğini biliyoruz, gözümüz gibi koruyacağız bundan dolayı Türk Devletine, TİKA'ya çok teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını ifade etti.

 

Tarih: 01.04.2015 16:46