logo sag

TİKA’dan Etiyopyalı engelli öğrencilere destek

TİKA’dan Etiyopyalı engelli öğrencilere destek

TİKA,Etiyopya’nın Tigray eyaletindeki Mekele Üniversitesinde okuyan engelli üniversite öğrencilerine tekerlekli sandalye ve koltuk değneği dağıttı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Etiyopya’nın Tigray eyaletindeki Mekele Üniversitesinde okuyan engelli öğrencilere tekerlekli sandalye ve koltuk değneği yardımında bulundu.Yardım malzemesinin dağıtımı dolayısıyla üniversite kampüsünde düzenlenen törene TİKA Addis Ababa Koordinatörü Yardımcısı Fatih Çelik, Mekele Üniversitesi Endüstri İlişkileri Danışmanı Dr. Macit Koç ile Sanayi ve Toplum Hizmetleri Direktörü Alemtsehay Tsegay katıldı.

Çelik, törende yaptığı konuşmada, yardımın engelli öğrencilerin hayatlarında yeni başlangıçlara vesile olmasını ümit ettiğini belirterek TİKA’nın birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da ihtiyaç sahibi tüm öğrencilere destek vermeye devam edeceğini kaydetti.

Mekele Üniversitesinin yaklaşık 33 bin öğrencisi mevcut

Koç da öğrencilerin günlük yaşantılarına, özellikle de engelli öğrencilerin yaşamlarına kolaylık sağlayıp eğitimlerine katkıda bulunduğu için TİKA’ya teşekkür etti. Koç, TİKA’nın Tigray eyaletinde yaptığı yardımın bir ilk olma özelliği taşıdığını vurguladı.Sanayi ve Toplum Hizmetleri Direktörü Tsegay, TİKA’ya teşekkürlerini sunarken Mekele Üniversitesi ve TİKA’nın bundan sonra da ortak projeler yapabilmesi için ellerinden gelen her türlü imkanı sağlayacaklarını belirtti.1993 yılında kurulan Mekele Üniversitesi, yaklaşık 33 bin öğrencisiyle ülkenin ikinci en büyük üniversitesi kabul ediliyor.

Tarih: 31.10.2016 17:35