logo sag

Ethio Turkey Fest 2018 İstanbul'da yapıldı

 Ethio Turkey Fest 2018 İstanbul'da yapıldı

Ethio-Türkiye Kültür Sanat ve Ticaret Festivali 2018 yılında İstanbul'da düzenlendi.

Organizasyona Etiyopya Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobezie'nın yanı sıra bir çok Etiyopyalı vatandaş ve Türk vatandaş da katıldı. Ayrıca Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu Başkanı Oğuz Atalay da prganizasyona katılanlar arasındaydı.

Organizasyon firmasındn yapılan açıklamaya göre; tkinlik , iki ülkenin kültür ve sanatıyla uzun süredir kurulmuş olan dostluğunu göstermek, iki ülkenin kalkınma, yatırım ortaklığını geliştirmek ve bunun uzun süreli devam etmesini sağlamaktır.

Festival, hububat, yağlı tohumlar, susam, kahve, beyaz fasulye fasulye ve diğer tahıllar gibi Etiyopya'nın yüksek kalitede ve daha yüksek tarım ürünlerini tanıtmak ve ülkenin yeni bir kazançlı pazara girmesini sağlamak,piyasa bağlantısı oluşturmaya çok yardımcı oluyor. Ayrıca, Türk imalatçısı ve ihracatçısını Etiyopyalı ithalatçıyla pazar bağlantısı kurmak ve teşvik etmek için büyük bir rol oynayacaktır. İki ülkenin katılımcıları, ülkelernin kültürel, sanatsal ve ticaretteki mevcut ilişkisini geliştirmek için iz  bırakmış olacaklarıdır.

Festivalin amaç ve hedeflerini gerçekleştirmek için; Türkiye'nin modern ve geleneksel müzik grubunu perfromans vereceği etkinlikte, festivalin daha zevkli geçmesine katkıda bulunacak.

Kahve festivaline, Türkiye'deki farklı dost ülkelerin büyükelçilikleri vatandaşları ve çalışanları katılacak. Etiyopya Moda Show Crew üyeleri modern ve geleneksel giysilerini gösterecek, Türkiye ve diğer ülkelerin kültür ekiplerinin gösterileri olacaktır. Deneyim paylaşım programı, diğer yabancı ülke kültür ekipler ile gerçekleştirilecek.

 

Etiyopyalı şarkıcıdan şarkılar / Ethio Turkey Fest 2018

Geleneksel Etiyopya dans gösterisi / Ethio Turkey Fest 2018

Etiyopya yemekleri tanıtımı / / Ethio Turkey Fest 2018

Tarih: 21.04.2018 10:33