logo sag

Kahramankazan'a Etiyopya'dan anlamlı ziyaret

 Kahramankazan'a Etiyopya'dan anlamlı ziyaret

ETİYOPYA'da yaşayan iş kadını Keria Wassie'den Kahramankazan'a anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Wassie, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ü makamında ziyaret etti. Ertürk, misafirini çiçeklerle karşıladı.

Başkan Ertürk, Wassie'ye, Kahramankazanlıların 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı verdiği mücadele sırasında neler yaptıklarını anlattı. Ertürk, misafirine Kahramankazanlı 15 Temmuz şehitleri ve terörle mücadele sırasında şehit olan Kahramankazanlı güvenlik görevlilerinin anısının yaşatıldığı Şehitler Köşesi'ni gezdirdi. Ertürk, daha sonra misafirine Kahramankazan halkının 15 Temmuz'da verdiği mücadeleyi sembolize eden "F-16'ya Dur" heykeli hediye etti. Ziyarette 15 Temmuz gazisi Kahramankazan Belediye Meclis Üyesi Derya Ocaklı da Başkan Ertürk'e eşlik etti.  

Wassie, Kahramankazan halkının 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı verdiği mücadeleyi ülkesi Etiyopya'da televizyonlarda izlediğini belirterek, "Kahramankazanlıların bu mücadelesi beni çok etkiledi, çok duygulandım. Türk Milleti'ne hayran kaldım" dedi. Wassie Kahramankazan'a ziyareti de bu etkilenme sonucu gerçekleştirdiğini söyledi.

BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Başkan Ertürk de, Kahramankazan'ın 15 Temmuz'un ardından Türk Milleti'nin gösterdiği kahramanlığın sembolü olarak 81 il, 957 ilçe adına kahraman unvanına layık görüldüğünü belirterek, "Bu ziyaret bizi çok mutlu etti. Etiyopya'dan halkımızın verdiği bu mücadeleyi yerinde görmek için gelen sayın Wassie'ye Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Tarih: 25.09.2017 23:26