logo sag

AEST'in 14 Genel Kurulu İstanbul'da yapıldı

AEST'in 14 Genel Kurulu İstanbul'da yapıldı

Etiyopyalı Öğrenciler Birliği'nin 14. Olağan Kongresi İstanbul'da Bilim Üsküdar'da yapıldı.

"Türkiye'de Okuyan Etiyopyalı Öğrenciler Birliği'nin" 14. Olağan Kongresi Bilim Üsküdar'da Üsküdar Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) sponsorluğunda gerçekleşti.    

Türkiye'nin dört bir yanından gelen Etiyopyalı öğrencilerinizin katılımı ile gerçekleşen program Türkiye'de Okuyan Etiyopyalı Öğrenciler Birliği Başkanı Imado Abdella'nın konuşması ile başladı. Ardından Etiyopya Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa protokol konuşmasını yaptı. Program değişikliği nedeniyle katılım sağlayamayan TBMM Türkiye-Etiyopya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Sait Kirazoğlu'nun ve Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp'ın mesaj ve temennileri okundu.

Etiyopya Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa, Etiyopya Başkonsolosu Wondimu Gezahegn Gebremichael, Etiyopya Konsolosluğu'ndan Etsegenet Yimenu,Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu Başkanı Oğuz Atalay (Ozi Ethio),Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcı Abdurrahman Alp Beyaz,YTB İstanbul Koordinatörü Emre Oruç ,YTB Uzmanı Ali Haşim Şişman, UDEF Başkan Yardımcısı Mehmet Evran, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Yrd.Doç.Dr. Abdela Kedir Ahmet ,Habeşistan Kalkınma İşbirliği Derneği Başkanı İbrahim Chekol,  ODA Dernek Genel Kurulu Üyesi ve Türkçe-Oromoo-İngilizce sözlük yazarı Juneydi Woliye, Ravza Pazarlama koordinatörü Ahmet Çakır ve Etiyopyalı öğrenciler katıldığı program oldukça verimli ve yoğun geçti.

Protokol konuşmalarının ardından Etiyopya kahvesi ikram edildi ve Türkiye'de Okuyan Etiyopyalı Öğrenciler Birliği'nin genel seçimi yapıldı. Öğrenci birliğinin başkanı belirlendi. Mezuniyet sevinci yaşayan öğrenciler kep giyerek kutlama yaptı.

Tarih: 16.02.2020 14:51