logo sag

Ankara'daki Etiyopyalılara yardım ulaştırıldı

Ankara'daki Etiyopyalılara yardım ulaştırıldı

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle işini kaybeden veya zor durumda olan Etiyopyalılar için gıda paketi ve temizlik maddesi dağıtımı devam ediyor..

Türkiye Etiyopya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Mehmet Sait KİRAZOĞLU'nun desteği ve yakın ilgisi ile Türkiye'de yaşayan ve zor durumda olan Etiyopyalılara sosyal yardım faaliyetleri devam ediyor...

Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu'nun  koordinasyon ve dağıtım işini üstlendiği yardım faaliyetinde Ankara'da yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan Etiyopyalılara ulaşıldı. Tek Yürek Yardım Derneği tarafından temin edilen temel ihtiyaçlara yönelik gıda yardım paketleri, Ankara'da yaşayan 87 (seksen yedi) Etiyopyalıya büyük bir titizlik içerisinde dağıtıldı.

TEK YÜREK DERNEĞİ

TEK YÜREK yardımlaşma derneği; Ankara’da yaşayan yardıma muhtaç aileler ile başta Suriyeliler olmak üzere mülteci ve muhacir ailelere, onların çocuklarına, gençlere, üniversite öğrencilerine, Kur’an kursu öğrencilerine ve kariyer evlerine TEK YÜREK HAYIR MARKET’inden aylık düzenli olarak gıda yardımı yapmayı kendine amaç edinmiştir.Yardımlarınız tarafımızca limiti belirlenmiş TEK YÜREK KART aracılığıyla dernek merkezimizde oluşturulan hayır marketten alışveriş yoluyla ulaştırılmaktadır.

Böylelikle ihtiyaç sahipleri tıpkı marketten alışveriş yaparcasına ihtiyaç duydukları malzemeyi alabilmekte, bu sayede hem gerçek ihtiyaca göre yardım yapılmakta hem de israfın önüne geçilmektedir.TEK YÜREK yardım derneği yardıma muhtaç ailelere marketi ile bir taraftan aylık olarak düzenli gıda yardımı yapmakta, bir taraftan da Kardeş kuruluşlarla işbirliğine giderek ailelerin çocuklarının ve gençlerinin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmaktadır.

Tarih: 18.04.2020 14:52