logo sag

Etiyopyalı gazeteci Silabet Manaye Savaş Muhabirliği sertifikasını aldı

Etiyopyalı gazeteci Silabet Manaye Savaş Muhabirliği sertifikasını aldı

Polis Akademisi Başkanlığı, Anadolu Ajansı (AA) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle yürütülen Savaş Muhabirliği Eğitimi sona erdi.

Etiyopya'da yayın yapan FANA'da televizyon ve radyo programı yapımcısı olan Silabet Manaye  Savaş Muhabirliği Eğitimi Sertifika Töreni'nde sertifikasını aldı.

Tören; TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman NURDUN, Başkan Yardımcılarımız 1. Sınıf Emniyet Müdürü Fatih İNAL ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Ufuk AYHAN, AA Haber Akademisi Müdürü Cihangir İŞBİLİR, Hizmetiçi Eğitim Koordinatör Müdürü 2. Sınıf Emniyet Müdürü Leman KAYALAR ve davetlilerin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Savaş Muhabirliği Eğitimi, Afganistan, Etiyopya, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna, Hırvatistan, Suriye,Kolombiya, Myanmar, Nijerya, Cezayir, Filistin, Ürdün, Filipinler ve Pakistan gibi ülkelerden 23 kursiyerin katılımlarıyla habercilikten kişisel güvenliğe, savaş hukukundan ilk yardıma, ileri sürüş tekniklerinden suda hayatta kalmaya, kimyasal ve biyolojik saldırılardan olağanüstü durumlarda medya yönetimine kadar pek çok farklı alanlardaki eğitimlerle tamamlanmıştır.

Tarih: 05.10.2019 11:39