logo sag

Etiyopyalı gazeteciler sertifikalarını aldı

Etiyopyalı gazeteciler sertifikalarını aldı

Afrika Medya Temsilcileri Eğitim Programı çerçevesinde Türkiye'de eğitimlerini tamamlayan gazetecilere sertifikaları verildi.

Afrikalı medya temsilcilerine medya alanında teorik ve pratik eğitim imkanı sunmak amacıyla düzenlenen programa, 13 ülkeden 20 Afrikalı gazeteci katıldı. Gazetecilerin içinde 2 kişi de Etiyopya'lıydı.

İngilizce düzenlenen programda katılımcılar, "Sosyal Medya ve İnternet Gazeteciliği", "Gazetecilikte Gündem ve Kaynak, Veri Gazeteciliği", "Kriz Haberciliği", "Dünyada Medya Ekonomisi", "Röportaj Teknikleri", "Türkiye'nin imajı ve Sosyal Dönüşümde Medya'nın Etkileri", "Fotoğraf ve Video Uygulamaları" gibi başlıklarda eğitim gördü.

Anadolu Ajansı (AA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Afrika Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (AKEM) ile Afrika Araştırmacıları Derneği (AFAM) iş birliğiyle düzenlenen AFMED çerçevesinde Türkiye'deki eğitimlerini tamamlayan Afrikalı gazeteciler için sertifika töreni düzenlendi.

Afrika Medya Temsilcileri Eğitim Programı (AFMED) çerçevesinde Türkiye'de eğitimlerini tamamlayan gazeteciler Anadolu Ajansını (AA) , Maarif Vakfı'nı Üsküdar'daki merkezini, TRT World ve TRT Arapça'ya ziyarette bulundu.

Tarih: 12.11.2019 08:11