logo sag

Etiyopyalı yetimlerin İstanbul gezisi

Etiyopyalı yetimlerin İstanbul gezisi

Ümraniye Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can Beyefendi’nin himayesinde İstanbul’da güzel bir hafta geçiren yetimlerimiz, hiç unutamayacakları hatıralarla ülkelerine döndüler. Etiyopya’da Yaşadıkları köyden ilk defa dışarı çıkan yetimlerimizle İstanbul’da farklı mekanlara ziyaretler gerçekleştirdik. Müzeler, milli saraylar, oyun parkları, boğaz turu gibi gezintilerle yetimlerimizin gönüllerini hoş tutmaya gayret ettik.

IBS Derneğinden yapılan açıklama ; Dün Akşam Habeşistan’a uğurlarken seyahatleri ile ilgili sorular sorduk, en sevdikleri, ilgilerini en çok çeken şeyin ne olduğunu sorduğumuzda hepsinden aldığımız ilk cevap, Topkapı Sarayında bulunan Mukaddes Emanetler oldu. Sahabe Efendilerimize ait kılıçları, kıyafetleri, Sakal-ı Şerif’i, Hz Musa’nın Asasını, Peygamber Efendimizin Ayak izlerini, Hz Yusuf As’ın fesini tek tek sayarak söylediler. Bunların dışında ilk defa gördükleri denizi, büyük araçları, oyuncakları saydılar. Bu sözler karşısında kimi zaman duygulandık, kimi zaman bu saf kalplere imrendik.

Yetimlerimizin ufuklarının açılması bakımından bu seyahati çok önemsiyoruz. Biliyoruz ki bu çocuklarımız gittikleri yerlerde artık daha farklı bir duruş sergileyecekler, ülkelerinde yönetim kademelerine gelebilmek için çalışma azmine sahip olacaklar. Bu seyahat hayatlarında bir dönüm noktası olacak.
 
Habeşli yetimlerimizi İstanbul’a getirerek misafir eden başta Ümraniye Belediye Başkanımız Sayın Hasan Beyefendi’ye, Başkan yardımcıları Sayın Türkan Öztürk ve Sayın Serap Eşit Elveren Hanımefendilere, yetimlerimizin her an yanında olan Dış İlişkiler Müdürü Sayın Feyzullah Akyıl Beyefendiye, Gönüllülerimize, Üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz…

Tarih: 03.05.2017 22:58