logo sag

ORDA İstanbul'da toplanıyor!

ORDA İstanbul'da toplanıyor!

Oda Araştırma ve Kalkınma Derneği'nin (ORDA) genel kurul toplantısı ve etkinlikleri 25-26 Ocak tarihlerinde İstanbul'da olacak.

Türkiye ile Etiyopya arasında köprü görevi kurmak üzere Türkiyer mezunları tarafından kurulan “Oda Araştırma ve Kalkınma Derneği” üyeleri İstanbul'da biraraya geliyor. Yapılacak etkinlikte birçok kurum yetkilisinin katılımı bekleniyor. Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu Başkanı Oğuz Atalay da misafir katılımcılar arasında yer alıyor.

Oda Araştırma ve Kalkınma Derneği

ORDA (Oda Research and Development Association), Oda Araştırma ve Kalkınma Derneği’nin İngilizce kısaltmasıdır. ‘Oda’ Türkiye’deki Çınar ağacına tekabül eder ve hem Etiyopya'da hem Türkiye’de ehemmiyetli sosyo-politikal değeri ve saygıyı sembolize eder. Bu ağacın uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı geçmişi geleceğe bağlar. Ayrıca, insanlara hayatta sabırlı olmalarını, birlikte yaşamalarını ve birbirlerine yararlı olmalarını öğretir.

ORDA, Etiyopya'nın gelişiminde büyük bir rol oynamaları için, öncelikle Türkiye'de bulunan Etiyopyalıların kapasitelerini geliştirmeyi odaklamaktadır. Derneğimiz Etiyopya'daki ihtiyaç sahibi toplulukların hayatlarını iyileştirmede uzun vadede etkili olabilecek projeleri ve araştırma programlarını yürütmektedir. Ayrıca, Türkiye ile Etiyopya arasında köprü olmayı hedeflemektedir.

Tarih: 24.01.2020 11:12