logo sag

Uludağ Üniversitesi'nde Etiyopya ülke tanıtım günü

Uludağ Üniversitesi'nde Etiyopya ülke tanıtım günü

İpekyol UÖD'in Öğrencilerden Uludağ Üniversitesinde Etiyopya Ülke Tanıtım Günü

Bursa İpekyolu UÖD destekleri ile kurulan  "Dünya Kültürleri Topluluğu" Uludağ Üniversitesinde Etiyopya ülke tanıtım günü gerçekleştirdi.Bursa İpekyolu UÖD olarak Uludağ Üniversitesi Bünyesinde farklı ülkelerden Misafir Öğrencilerimizin organizesi ile kurduğumuz "Dünya Kültürleri Topluluğu" ilk programını dün akşam TIP Fakültesi Öğrencileri İbrahim Muhammed Abdella ve Aymen İdris Muhammed'in sunumu ile "Etiyopya Ülke Tanıtım Günü" adıyla gerçekleştirdi.

Programın başında söz alan Topluluk Başkanı Albert SELİSHTA, herkesin tek dil konuştuğu, aynı müziği dinlediği, aynı şekilde giyindiği dünyamızda Rabbimizin farklı dil, ırk ve coğrafyalarda yarattığı insanoğlunun yaratılış amacına mugayir olarak tektipleştiğini ifade etti. Topluluk olarak amaçlarının, eğitimleri süresince İslam Medeniyetinin kadim izlerini sürerken bir yandan da sahip oldukları kendi kültür ve medeniyet miraslarını anlatmak olduğunu ifade etti.           

Program İbrahim Muhammed Abdella'nın Etiyopya Tarihi Sunumu ile devam ederken, Aymen İdris Muhammed'in Etiyopya Kültürü ve Şehirleri tanıtımı ile son buldu.

Tarih: 04.08.2016 11:31