logo sag

YTB Başkanı Etiyopya'daki Anadolu Ajansı'nın ofisini ziyaret etti

YTB Başkanı Etiyopya'daki Anadolu Ajansı'nın ofisini ziyaret etti

ADDİS Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy Anadolu Ajansı'nın (AA) başkent Addis Ababa'daki ofisini ziyaret etti.

ADDİS Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy Anadolu Ajansı'nın (AA) başkent Addis Ababa'daki ofisini ziyaret etti.AA'nın dünyanın farklı noktalarındaki muhabirleri aracılığıyla üstlendiği bilgi aktarma konusundaki rolünü öven Bülbül, AA'nın ayrıca göçmenleri vatanlarına bağlayan bir rolü de olduğunu belirtti.

Bülbül, "İlk defa Afrika'yı ziyaret ediyorum ve kıtadaki ilk durağım Etiyopya oldu. Uluslararası standartlarıyla Türk basının en önemli yüzlerinden biri olan AA, halkının değerlerini ve ilkelerinin en önemli seslerindendir. AA Afrika'nın dünyaya açılan penceresi oldu" dedi.AA'nın Türkiye ile Etiyopya ve Afrika Birliği arasındaki ilişkiler konusunda üstlendiği olumlu rolden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ulusoy, "AA Afrika'nın haberlerini tarafsız olarak tüm dünyaya ulaştırıyor" şeklinde konuştu.

Ulusoy, özellikle Türkiye ve Etiyopya ilişkilerinin geliştiğine işaret ederek, Türkiye ve Afrika ilişkilerinin Ankara ile Afrika Birliği arasında iş birliği alanında entegrasyon yolunda ilerlediğini kaydetti.AA'nın ilişkilerin farklı alanlarda geliştiğinin önemli bir göstergesi olduğununa dikkati çeken Ulusoy, "AA Türk medya diplomasisini temsil ediyor ve bu da Afrika kıtasında farklı alanlarda büyük başarılar gerçekleştirilmesi için Dışişleri Bakanlığının yürüttüğü diplomasiyi tamamlıyor" ifadelerini kullandı.

Tarih: 28.03.2016 10:06