logo sag

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu , Türkiye ile Etiyopya arasında uzun yıllardan beri süren dostluğu ,ticareti ,turizmi ve kültürlerin zenginliğini her türlü platformda tanıtmak amacıyla kurulmuş bir platformdur.

Bu kapsamda Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu, Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçiliği, TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı), TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Etiyopya Dostluk Grubu, YTB (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı), YEE (Yunus Emre Enstitüsü), Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye Maarif Vakfı ve THY (Türk Hava Yolları)’nın 2004 – 2020 tarihli arasında Etiyopya’da gerçekleştirdiği tüm faaliyetleri yayınlanmış ve yayınlanmaya  devam etmektedir.

Bununla birlikte Etiyopya’nın Ankara Büyükelçiliği, Etiyopya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, Etiyopya havayolları, Türkiye’de bulunan Etiyopya dernekleri ve Türkiye’de yaşayan Etiyopya diasporasının etkinliklerini ve haberlerini anlık olarak yayınlamaktadır. Etiyopya’nın ülkemizde daha iyi tanınması ve anlaşılabilmesi için TÜRKÇE içerikli kaynaklar oluşturmaktadır.

Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu,  devletler ve toplumlar arası ilişkileri geliştirmek ve iyileştirmek amacıyla çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye Etiyopya Dostluk Platformu,  Covid19 süresi boyunca Türkiye’de yaşayan yaklaşık 900 Etiyopya vatandaşına gıda ve hijyen paketi yardımı ulaştırmıştır.

Çalışmalarımızın yer aldığı, şuan sadece Türkçe yayın yapan web sitemiz çok yakında Amharca ve İngilizce dil seçenekleri de sunacaktır.

Başkan

Oğuz ATALAY